LOOK ALIVE, SUNSHINE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LOOK ALIVE, SUNSHINE


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Carolyn és Liberty - Folyosó

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Liberty Prescott

Liberty Prescott


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 31
Tartózkodási hely : SNI

Carolyn és Liberty - Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Carolyn és Liberty - Folyosó   Carolyn és Liberty - Folyosó I_icon_minitimeHétf. Aug. 15, 2011 11:10 pm

Hivatalosan 11:30-kor ért véget a baseball. Fáradtan és csapzottan álltam be a zuhany alá. A tusolás lehűtött és felfrissített, mennyei érzés volt, amit még sokáig élveztem volna, ha nem vár ugyanerre az élményre odakint másik 16 lány. Megszárítkoztam és a törölközővel felitattam a legtöbb vizet a hajamról, majd mentem öltözni. A fehérnemű után visszavettem a farmerem és a fehér pólóm. Felraktam némi sminket, főleg a szemeimre koncentrálva a spirállal és a tussal. Miközben ezzel foglalkoztam, pár csaj veszekedni kezdett, ami anyázásba fulladt, végül pedig nagyon úgy nézett ki, hogy egymásnak mennek. Semmi kedvem nem volt a balhét végignézni. A közelébe se nagyon vágytam, mert azt mondták, ha jól viselkedem, előbb szabadulhatok. Ez komoly szempont volt. Szóval fogtam a tornacsukám, és kisétáltam, hogy az a néhány picsa nyugodtan legyilkolhassa egymást. A folyosóra mentem. Odasétáltam az ablakpárkányhoz, felültem rá, és nemes egyszerűséggel ott kezdtem el fölvenni a cipőm. Miközben a fűzőt kötögettem, egy ismerősebb csaj jött ki ugyanazon az ajtón, amin az imént én is. Dumálni kezdtünk, aztán megkérdezte, hogy kérek-e lazítót? Naná, hogy kértem. Kaptam egy cigit, ami ugyan nem drog volt, de ezer éve nem szívtam, ezért már ez a kis mennyiségű dohány is felvillanyozott. Miután a csaj elsétált, a számba tűztem a szálat, elővettem a gyújtómat, ami mindig nálam volt, és most...
...most a Nirvánában vagyok...
...és megszűnt a világ. Eszembe jutott a banda is, halkan énekelni kezdtem a Smells Like Teen Spirit-et, és baromi jól éreztem magam. Egy szál cigivel meg lehet váltani a világot. Mélyre szívtam a füstöt, ami mindenemet átjárta. Fantasztikus érzés volt. Csak a szál egyre rövidebb lett, a hamu a lábam előtt pedig egyre több. Egy tanár, pszichológus vagy szociális akármi sem jött el erre, bár talán most még az sem érdekelt volna. Zsibbadt nyugalom öntött el. Körülvett a jellegzetes szag, szinte bűz, amit most csodásnak éreztem. Lassan már csak egy parázsló csikk maradt a kezemben, amit ledobtam a földre, majd rátapostam. Utána nekidőltem a falnak, és élveztem az érzést, ami elöntött. Mindenemet eladnám egy doboz cigiért.
Vissza az elejére Go down
Carolyn Reed

Carolyn Reed


Hozzászólások száma : 9
Join date : 2011. Aug. 15.
Age : 33
Tartózkodási hely : SNI

Carolyn és Liberty - Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Carolyn és Liberty - Folyosó   Carolyn és Liberty - Folyosó I_icon_minitimeHétf. Aug. 15, 2011 11:33 pm

Én azt az időt, amíg mások edzésen voltak, a könyvtárban szándékoztam eltölteni. Valahogy soha nem vonzott különösebben a testmozgás ezen formája, szóval nekem ideálisabb elfoglaltságnak tűnt az, hogy bújjak valami izgalmas, vagy épp hasznos könyvet. Szerencsére még a vezetőség is megengedte nekem ezt, tekintve, hogy ott semmilyen balhét nem tudtam csinálni, amivel magamra vonhattam volna a tanárok, vagy az őrök haragját. Csak csendesen üldögéltem, és olvastam, ez minden.
Amint véget ért a baseball, lassan én is összeszedtem magam. Elpakoltam magam után a könyvet, aztán mosolyogva intettem búcsút a könyvtárban üldögélő nőnek, mielőtt kimentem volna az ajtón. Nem voltam különösebben kiöltözve, egyszerű farmert, és tornacipőt viseltem, egy piros színű, kivágott pántos felsővel. Nem volt túlontúl kirívó, de nem is bújtam meg benne, mint ahogyan a szürke kisegerek szoktak. Soha nem voltam az a típus, és ezen az után sem kívántam változtatni, miután bekerültem az SNI-be. Ha már voltak szép ruháim, miért is ne hordhattam volna őket?
Ahogy a folyosón sétáltam végig, megütötte a fülemet valamiféle csetepaté zaja, amit a fürdő környékéről sodort felém a szellő, ami befújt az ablakokon. Egy pillanat erejéig megtorpantam, és csak hallgattam, hogy vajon mi lehet a gond, de mivel nem volt kedvem belekeveredni, így jobbnak láttam, ha folytatom az utamat tovább, egyenesen az egyik társalgó irányába, hátha találok ott valami normális társaságot. Néha még nekem is szükségem volt arra, hogy valakivel beszélhessek, különben végképp megőrültem volna már itt a bezártságtól. Soha nem kedveltem, ha kalitkában kell élnem, így ez nekem egyenesen kínzás volt, pedig amúgy nem is lett volna annyira rossz. Végül is, nem egy hagyományos börtön volt rengeteg ráccsal, meg minden egyébbel…
Mikor már csak néhány méter választott el a folyosó végétől, először a cigi szagára lettem figyelmes, aztán pedig az ablakban ücsörgő Libertyre. Felvontam a szemöldököm, és míg azon gondolkoztam, hogy honnan szerezhetett cigarettát, odasétáltam hozzá hosszú, komótos léptekkel, és nem sokkal mellette álltam meg.
- Nem gondolod, hogy okos döntés lenne, ha a csikket felvennéd a földről? Ha erre jön valaki, nagy bajban leszel… - jegyeztem meg elgondolkodó hangon, miközben összefontam az ujjaimat a hátam mögött, és kíváncsian pislogtam rá.
Vissza az elejére Go down
Liberty Prescott

Liberty Prescott


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2011. Aug. 14.
Age : 31
Tartózkodási hely : SNI

Carolyn és Liberty - Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Carolyn és Liberty - Folyosó   Carolyn és Liberty - Folyosó I_icon_minitimeKedd Aug. 16, 2011 12:49 am

Csodás volt az az egy szál, és amíg el nem fogyott, megjelent előttem a mennyország. Azt nem merném állítani, hogy én is angyallá váltam, de szárnyaim biztos lettek, mert máris szabadabbnak éreztem magam. És még talán glóriám is volt, mert valami meghitt fény vett körül... Lehet hogy hallucinogén cucc volt a cigiben. Vagy csak ez a hatása a hosszú elvonó utáni első alkalomnak. De le kellett mondanom a szárnyakról és összetörnöm a glóriát, mert a mennyország is elfogyott. Nem törődve a következményekkel a földre pöcköltem a csikket. A szag úgyis árulkodó, a füst feltűnő, egy cigicsikk nem számít. Lazán támasztottam a falat, és hallgattam a bentről kiszűrődő hangzavart. Sikítás, visítás, csapkodás, egy szekrényajtó bevágódik - zseni voltam, amikor kimentem. Az itteni csajok között is vannak agyilag zoknik, de még ők is keményen ütnek. Ide általában nem a szende tündérek kerülnek. Léptekre figyeltem fel. Az illető egyáltalán nem volt sietős, úgyhogy nem féltem egy esetleges felnőtt érkezésétől. Megláttam a szőke hajzuhatagot, aminek a tulajdonosa hamar ideért. Megvontam a vállam a kérdésére.
- Túlélném. És amúgy sem szándékszom megvárni, amíg valaki erre jár. - Válaszoltam neki vidám mosollyal. Újra az ajtóra függesztettem a pillantásom. A csapkodás abba maradt, most viszont kiabálás és sírás hangjai is kiszűrődtek. Valaki fejhangon nyafogott.
- Fogadunk, hogy melyik melyik? - Néztem Carolynra egy ördögi vigyorral. Néha kellett egy kis szórakozás, még ha olyasmiről volt is szó, ami csúnya dolognak tűnhetett... De itt nem volt jó kislány, akinek ellenvetése lett volna. Mind rosszak voltunk. Az ilyen helyzetekből akár hasznot is húzhattam, mert ha jól tippelem meg, ki ordibál, ki az aki máris bőg, és ki hisztizik, nyerhetek valamit. Hogy a fenébe ne csinálnám?
- Tét? Cigi? - Vetettem fel. Más itt nem nagyon volt, azt is csak a legkülönfélébb módon tudták becsempészni. Egyszer a fiúvécéből a spangli illata áradt ki. Próbáltam megszerezni, de elhajtottak. Végül is jól jártam: elkapták őket, és büntetőmunkára ítélték mind a két srácot. A cigi sosem kapott ilyen súlyos elbírálást, csak összeszidtak, grátisz eltiltottak valamelyik amúgy is gyökér délutáni foglalkozástól. Minden szempontból megérte. Ráadásul szórakozásnak sem volt utolsó a többiek szerencsétlenkedésére fogadni. A bal csuklómon lévő fehér karórára pillantottam, ami mindig rajtam volt. A pánt belsején kicsi rovátkák voltak: a hónapokat húzogattam az SNI végéig.
- A felnőttek ebédelni vannak. Még 10 perc. - Jegyeztem meg közömbösen.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Carolyn és Liberty - Folyosó Empty
TémanyitásTárgy: Re: Carolyn és Liberty - Folyosó   Carolyn és Liberty - Folyosó I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Carolyn és Liberty - Folyosó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Liberty & Colin - Udvar (felügyelet nélkül)
» Sarah és Liberty - Társalgó
» Carolyn Reed
» Carolyn & Colin - Társalgó
» Történelem óra - Rosalie & Carolyn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
LOOK ALIVE, SUNSHINE :: BUT THE PIGS WON'T QUIT :: - - SALINGER NEVELŐ INTÉZET-
Ugrás: